Aici poate fi textul referitor la autor

ȘCOALA CU CLASELE I-VIII ȘIRINEASA

LOCALURI

1) Localuri:
Localul A: construit în anul 1957 în care îşi desfăşoară activitatea ciclul gimnazial. Acesta dispune de 4 săli de clasă, secretariat şi cabinet director.
Localul a fost reabilitat în perioade 2007-2008, suferind în special lucrări de consolidare.
Localul II : construit în anul 1969 în care îşi desfăşoară activitatea ciclul primar. Acesta dispune de 5 săli de clasă, bibliotecă și cancelarie. În prioada 2004-2008 s-au efectuat lucrări de racordare la rețeaua de apa comunala, de amenajare a grupurilor sanitare, de montare a centralelor termice etc.
Elevii şcolii au la dispoziţie un teren pe care îşi desfăşoară activităţile sportive, un spaţiu suficient de joacă şi recreere.